telephone stada.baltics@stada.com
Norų sąrašas tuščias

Kaip tai veikia?

  • Raskite mūsų svetainėje labiausiai jums ir jūsų artimiesiems tinkančius produktus
  • Pridėkite produktą prie "Norų sąrašo"
  • Kai išsirinksite viską ko jums reikia, eikite į partnerių el. parduotuvę, kur galėsite pasirinkti kiekius ir užbaigti užsakymą

Jūsų norų krepšelis tuščias. Peržiūrėkite mūsų produktus ir išsirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį.

5 sveikos gyvensenos principai

5 sveikos gyvensenos principai
Visi kalba apie sveiką gyvenseną ir nori gyventi sveikai, bet ar iš tiesų žinote, kas yra svarbu, kad palaikytumėte gerą savo kūno formą ir psichikos sveikatą? Moksliniai tyrimai rodo, kad žmonės nori gyventi sveikai, bet nėra visiškai užtikrinti, kam tiksliai skirti dėmesį, kas yra teisinga. Jiems nuolat trūksta laiko, jie sunkiai randa galimybių į savo įtemptą darbotvarkę įtraukti papildomos veiklos.
Sveika gyvensena gali užkirsti kelią daugeliui ligų ir problemų, todėl yra laikoma efektyviausia ligų prevencijos priemone.
Dauguma sveiko gyvenimo būdo ekspertų rekomenduoja dėmesį skirti 5 svarbiausioms sritims. Jeigu jos taps įprasta jūsų kasdienio gyvenimo dalimi, jūs net nepastebėsite, kad užsiimate papildoma veikla, kuriai reikia rasti laiko, o jūsų atlygis bus puiki savijauta ir sveikas kūnas.

1. Subalansuota mityba

Nutrition_icon_green.png
Kad organizmui netrūktų maistinių medžiagų arba jų nebūtų suvartojama per daug, sveika mityba turi būti tinkamai subalansuota. Mūsų regiono gyventojams paprastai trūksta skaidulų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių (PNRR), bet labai dažnu atveju suvartojama per daug cukraus ir sočiųjų riebalų rūgščių. Todėl pirmas žingsnis gali būti į racioną įtraukti nors vieną žuvies porciją per savaitę, o pyragaičius pakeisti džiovintais vaisiais.

2. Fizinis aktyvumas

physical_activity_icon_green.png
Fizinė veikla ne tik skatina metabolizmo procesą ir padeda išsaugoti liekną figūrą, bet ir suteikia gerą savijautą. Kad galėtume užsiimti fizine veikla, mūsų raumenys, kaulai ir sąnariai turi būti geros būklės, o po fizinio aktyvumo organizmui reikia pasipildyti energija ir atsigauti. Vykdami į darbą vietoj lifto rinkitės laiptus arba grįždami namo išlipkite iš autobuso viena stotele anksčiau. Taip ne tik praleisite laiką gryname ore, bet ir deginsite kalorijas.

3. Psichinė pusiausvyra

Mental_balance_icon_greena.png
Kūnas ir siela yra tarpusavyje susiję, o mūsų gebėjimas sulėtinti tempą ir atsipalaiduoti daro poveikį ir miego kokybei. Miego kokybė lemia fizinį energingumą, proto gyvybingumą ir gebėjimą susikaupti visos dienos metu. Kasdien raskite 20 minučių sau, net jeigu viso labo užsimerksite ir pasiklausysite mėgstamos muzikos – patys nustebsite, kaip pagerės jūsų savijauta

4. Bendra organizmo būklė

overall_health_icon_green.png
Organizmo gebėjimas kovoti su ligomis atspindi suprastėjusią viso kūno ar imuniteto būklę. Lygiai taip, kaip mes mankštiname raumenis, smegenis ir didiname ištvermę, turime stiprinti ir palaikyti imunitetą. Tai padaryti labai padeda buvimas lauke, nusistovėjusi dienotvarkė ir šaltas dušas.
 


5. Žalingi įpročiai

bad_habits_icon_green-(1).png
Visi mes turime silpnybių, dėl kurių jaučiame kaltę, bet sunkiai galime jomis atsikratyti. Kai kurios iš jų yra labai pavojingos mūsų sveikatai, pvz., rūkymas, per didelis suvartojamas alkoholio kiekis ar persivalgymas, o kitų mes net nesuvokiame esant žalingomis – tai per ilgas sėdėjimas prie kompiuterio ar gyvenimas labai užterštoje aplinkoje. Bet kuriuo atveju pamėginkite jas suvaldyti ir sumažinti neigiamą jų poveikį sveikatai: valgyti daugiau vaisių, visą dieną dirbant kompiuteriu daryti 5 min. pertraukėles arba kartą per savaitę pasivaikščioti miške.
 
Atgal į visus straipsnius

Populiariausi straipsniai