telephone stada.baltics@stada.com
Norų sąrašas tuščias

Kaip tai veikia?

  • Raskite mūsų svetainėje labiausiai jums ir jūsų artimiesiems tinkančius produktus
  • Pridėkite produktą prie "Norų sąrašo"
  • Kai išsirinksite viską ko jums reikia, eikite į partnerių el. parduotuvę, kur galėsite pasirinkti kiekius ir užbaigti užsakymą

Jūsų norų krepšelis tuščias. Peržiūrėkite mūsų produktus ir išsirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį.

Cinamonas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje

Cinamonas padeda kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje
Populiarus kvapnus prieskonis, kurį taip mėgstame naudoti obuolių pyragams ir Kalėdiniams imbieriniams sausainiams, yra daug vertingesnis nei galėtume pagalvoti. Apie jo universalų poveikį žinoma jau daug šimtmečių. Naujausiais tyrimais patvirtinta, kad cinamonas yra puiki pagalbinė priemonė norint išlaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje.
 
Čekijoje diabetu serga beveik 10 % gyventojų, o kiekvienais metais ši liga diagnozuojama 10 tūkstančių žmonių; dažniausiai nustatomas 2 tipo diabetas (apie 800 tūkstančių žmonių).
Susirgimo diabetu rizika nebūtinai susijusi su tuo, kad šeimoje kas nors jau serga šia liga. Iš tiesų 2 tipo diabetas yra glaudžiai susijęs su asmens gyvenimo būdu, o jei nėra atitinkamai gydomas, jis gali sunkiai pažeisti audinius ir organus (dažniausiai akis, inkstus, kraujagysles ir periferinius nervus).
 
Ilgalaikis didelis cukraus kiekis kraujyje yra žalingas
Dažnai gana sudėtinga ankstyvoje stadijoje nustatyti 2 tipo diabetą, nes didelis cukraus kiekis kraujyje (vadinamas hiperglikemija) nesukelia jokio skausmo, taigi ir neįspėja mūsų apie pavojų. Tačiau didelis cukraus kiekis ilgalaikėje perspektyvoje neigiamai paveikia mūsų organizmą – jis sukelia vadinamąsias specifines diabeto komplikacijas, kurių atsiradimas yra glaudžiai susijęs su hiperglikemija, ir galiausiai atsiranda širdies ir kraujagyslių problemų, nes didelis cukraus kiekis kraujyje labai paspartina aterosklerozės procesus, kurie savo ruožtu daro poveikį kraujagyslėms ir širdžiai. Reguliarių rizikos grupei priskirtų pacientų sveikatos patikrinimų metu (kurie turėtų būti atliekami ne rečiau kaip du kartus per metus) paimamas kraujo mėginys HbA1c – glikuoto hemoglobino – kiekiui nustatyti. Sveiko žmogaus organizme šios medžiagos turėtų būti nuo 20 iki 42 mmol/mol. Pagal HbA1C rodiklius galima nustatyti vidutinį cukraus kiekį kraujyje per paskutinius 3 mėnesius.
Taigi kokie yra diabeto rizikos veiksniai? Amžius, ligos atvejai šeimoje, padidėjęs riebalų kiekis kraujyje, aukštas kraujospūdis, nedidelis fizinis aktyvumas, rūkymas, nesveikas gyvenimo būdas, nesveika mityba, o ypač viršsvoris ar nutukimas.
 
Kaip išlaikyti optimalų cukraus kiekį kraujyje
Norint išlaikyti optimalų cukraus kiekį kraujyje labai svarbu nors šiek tiek mankštintis ir tinkamai reguliariai maitintis. Taip pat labai svarbu, kad mityba būtų kuo įvairesnė ir maistas būtų kuo kokybiškesnis, nes tik taip organizmas aprūpinamas visomis reikalingomis maisto medžiagomis. Daugiau dėmesio reikėtų skirti sudėtiniams angliavandeniams, pasirūpinti, kad gautumėte pakankamai kokybiškų baltymų ir sveikųjų riebalų. Labai pravartu į savo kasdienį meniu įtraukti cinamoną. Jis puikiai tinka įvairiems desertams ir pyragams, taip pat ryžių ar kruopų patiekalams ir saldumynams pagardinti. Cinamonas taip pat naudojamas kaip vaisių konservantas ir suteikia puikaus skonio pomidorų padažui ar sriubai. O ar galėtumėte įsivaizduoti karštą Kalėdinį vyną ir kitus karštus prieskoninius gėrimus be cinamono? Tik dėl cinamono šildomųjų savybių šie gėrimai tampa tinkamiausiu pasirinkimu tokiu metų laiku, kai kūnas nuolat ilgisi šilumos.
Diabetu sergantys žmonės arba žmonės, kurie jau yra ties susirgimo diabetu riba (cukraus kraujyje kiekis yra aukštesnis nei norma, tačiau dar ne toks aukštas, kad būtų galima klasifikuoti kaip 2 tipo diabetą), be savo dietos ir kitų atsargumo priemonių, taip pat gali išbandyti maisto papildus su cinamono ekstraktais ir kitomis medžiagomis (pavyzdžiui, chromu), kurie padeda išlaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje. Šių papildų galima įsigyti vaistinėse ar elektroninėse parduotuvėse.
 
Atgal į visus straipsnius

Populiariausi straipsniai