telephone stada.baltics@stada.com
Norų sąrašas tuščias

Kaip tai veikia?

  • Raskite mūsų svetainėje labiausiai jums ir jūsų artimiesiems tinkančius produktus
  • Pridėkite produktą prie "Norų sąrašo"
  • Kai išsirinksite viską ko jums reikia, eikite į partnerių el. parduotuvę, kur galėsite pasirinkti kiekius ir užbaigti užsakymą

Jūsų norų krepšelis tuščias. Peržiūrėkite mūsų produktus ir išsirinkite geriausiai jūsų poreikius atitinkantį.

Kvėpavimas – tai gyvybė, tačiau ar mokame teisingai kvėpuoti?

Gairės:
Kvėpavimas – tai gyvybė, tačiau ar mokame teisingai kvėpuoti?
Atrodytų, kad kvėpavimas yra vienas natūraliausių nenutrūkstamų mūsų organizmo procesų. Didžiąją laiko dalį kvėpuojame automatiškai apie tai negalvodami ir beveik nekreipdami į kvėpavimą dėmesio. Tačiau dėl to gali kilti problemų – dažnai nė nesuvokiame, kad paveikti aplinkos, mes kvėpuojame netaisyklingai ir tai turi neigiamos įtakos mūsų kūnui ir protui. Išmokti teisingai kvėpuoti visai nesunku. Tereikia išmokti kelių kvėpavimo pratimų, kurie padės greitai susikaupti, išsivaduoti iš streso, įveikti priklausomybes ir nepasimesti kritinėse situacijose.
 
Įvairūs būdai kvėpuoti taisyklingai
Nėra vieno universalus teisingo būdo kvėpuoti. Iš esmės kvėpavimą galima suskirstyti į du tipus: kvėpavimas pilvu ir krūtine arba, kitaip tariant, diafragminis ir torakalinis. Pirmojo tipo kvėpavime krūtinė nejuda, išsiplečia tik pilvas. Kvėpuojant antru būdu išsiplečia ir susitraukia krūtinė. Abu kvėpavimo tipai yra geri, jei kvėpuojate laisvai ir giliai ir abu netinka kvėpuojant greitai ir paviršutiniškai.
 
Kvėpavimas pilvu yra patvirtinta technika, siekiant koreguoti patį kvėpavimą. Ji gali padėti kontroliuoti kūną ir protą. Taip kvėpuodami vos per porą minučių galite nusiraminti, susikaupti, atsikratyti nereikalingos įtampos arba priešingai, greitai mobilizuotis. Dar vienas svarbus veiksnys yra tas, kad taip kvėpuojant stiprėja pilvo raumenys, kuriuos įprastais pratimais sunku išmankštinti.
 
Kaip išmokti taisyklingai kvėpuoti?
Visiškai pamiršti kvėpuoti neįmanoma, nors veikiant įvairiems veiksniems, kvėpavimas gali būti prislopinamas. Kaip organizmui priminti, kad kvėpuoti reikia giliai ir ramiai? Šioje srityje gali padėti kelios technikos. Visų pirma įkvėpkite pro nosį ir iškvėpkite pro burną. Jūsų organizmui tai patiks, nes tai vienintelis būdas neleisti patekti į organizmą bakterijoms ir virusams. Įkvepiant per nosį į kūną patekęs šaltas oras sušyla ir prisotinamas drėgmės ir tai palankiai veikia organizmą. Nepamirškite, kad kvėpuoti reikia diafragma, kuri pakyla sulig kiekvienu įkvėpimu (pro nosį) ir nusileidžia kaskart iškvėpus (per burną). Pasistenkite kuo dažniau trumpam stabtelėti ir pakvėpuoti teisingai. Tai galima daryti bet kokioje kūno padėtyje, svarbu, kad jums būtų patogu ir galėtumėte lengvai kvėpuoti – darydami kvėpavimo pratimus kartu ir pailsėsite.
 
Kaip kvėpuoti pilvu
Gulėdami ant nugaros uždėkite ranką ant viršutinės pilvo dalies, o kitą – ant krūtinės ir pamėginkite kvėpuoti pilvu. Teisingai kvėpuojant pilvu, krūtinė liks rami, o pilvas kilnosis. Giliai įkvėpkite, kiek daugiau nei paprastai, ir lėtai bei ramiai iškvėpkite. Tai nėra labai sunku. Taisyklingas kvėpavimas veikia ne tik fizinius organizmo procesus, kaip antai deguonies prisotinimą kraujyje, širdies ritmą, virškinimą ir imunitetą. Pasistenkite susitelkti į kvėpavimą.
 
Kvėpavimo pratimai padeda mesti rūkyti
Jau kurį laiką specialistai rekomenduoja atlikti kvėpavimo pratimus mėginantiems mesti rūkyti. Apėmus norui sutraukti cigaretę, giliai įkvėpkite per burną į krūtinę, sulaikykite kvėpavimą ir palaukite dešimt sekundžių. Tada lėtai iškvėpkite stumdami orą per pusiau sučiauptas lūpas. Pakartokite pratimą penkis kartus ir pastebėsite, kad jūsų kūnas ir protas šiek tiek atsipalaidavo. Tokiu būdu jūs ne tik nusiraminsite, bet ir lengviau ištversite tas 10–15 sekundžių, kai rūkaliams kyla ypač didelė pagunda sutraukti cigaretę.
 
Dar vienas privalumas, ypač svarbus moterims
Taisyklingai kvėpuojant taip pat suaktyvinami skersiniai pilvo raumenys, kurie gali padėti pasiekti lieknesnės talijos. Iš tiesų jie veikia kaip savotiškas vidinis diržas. Jei toks diržas yra standus ir tvirtas, toks pats bus ir pilvas. Mankštindami pilvo raumenis kvėpavimo pratimais jūs ne tik atsipalaiduosite, tačiau taip pat pamažu atsikratysite kelių centimetrų liemens srityje.
Atgal į visus straipsnius

Populiariausi straipsniai